Shell & Turcas Petrol A.Ş. KSS Projeleri

Plastik Kapak Toplama ProjesiShell, sorumluluk bilinciyle tüm dünyadaki operasyonlarında kullandığı enerjinin, çevreye minimum düzeyde etki yaptığı bir geleceğe yönelik çalışmalarını sürdürmektedir. Toplumun yaşam kalitesine katkı sağlamadaki rolünün yanı sıra iklim değişikliğinin öneminin de farkındalığıyla, çevreye yönelik her türlü etkiyi sınırlı tutmayı ve daha düşük karbonlu bir geleceğe geçişi desteklemektedir.

Shell Türkiye, “Daha az tüket, yeniden kullan, geri dönüştür” yaklaşımıyla tüketim alışkanlıklarını değiştirmektedir. Plastik Kapak Toplama Projesi, bu kapsamda başlatılan bir dizi uygulamaya bu sene eklenmiştir.

Shell & Turcas, Shell Helix markasıyla başta sanayi sitelerindeki araç bakım servisleri olmak üzere farklı noktalarda toplanacak her çeşit plastik kapağı geri dönüşüme kazandırmayı amaçlamaktadır. Aynı zamanda bedensel engelli bireylerin tek başına hareket etmesi, özgürce gezmesi ve yaşadığı dünyayı keşfetmesi hedefiyle, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD)’ne tekerlekli sandalye alarak katkı sağlayacaktır.