Turcas Petrol A.Ş. KSS Projeleri

anadolu bursiyerleriTurcas Petrol olarak, sosyal paydaşlarımızın beklentilerini her zaman göz önünde bulunduruyor ve içinde bulunduğumuz toplumun ihtiyaçlarına uygun bir kurumsal sorumluluk bilinciyle hareket ediyoruz. Bu nedenle desteklerimizi Türk toplumunda en çok önem verilen konulardan biri olan ‘eğitim' alanında yapmaya gayret gösteriyoruz.

Başarılı olan ihtiyaç sahibi öğrencilerin Koç Üniversitesi'nde tam burslu eğitim görebilmeleri için oluşturulan "Anadolu Bursiyerleri Programı" kapsamında, 2 parlak genci bu prestijli kurumun olanaklarıyla buluşturmuş olmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Elektrik Elektronik Mühendisliği ve Endüstri Mühendisliği bölümlerine yerleşen Turcas bursiyerleri, öğrenim süreleri boyunca okul ve ders kitaplarının ücretinden muaf olarak yurtlarda ücretsiz konaklıyor ve aylık cep harçlığı ediniyorlar. Çeşitli şirket aktivitelerine davet ettiğimiz öğrenciler, belirli periyotlarda firma yöneticilerimiz ile biraraya geliyor ve bu sayede kurmuş oldukları kişisel bağları güçlendirme fırsatı yakalıyorlar.

Koç Üniversitesi liderliğinde yürütülen Anadolu Bursiyerleri Programı, eğitimde fırsat eşitliği yaratmanın yanı sıra bir insanın geleceğini sadece sınav sistemine dayalı olarak belirlenmesinin yeterli olmadığını vurgulamaktadır. Türkiye'nin çeşitli kentlerinde yaşayan ve üniversite sınav sonuçları çok iyi olmasına rağmen ekonomik nedenlerle ülkemizin donanımlı eğitim kurumlarında yükseköğrenim fırsatı bulamayan öğrencilere geleceğin kapılarını aralamaya ve toplumsal duyarlılığımızı sürdürülebilir projelerle desteklemeye devam edeceğiz.